"Niebieskie Berety"!

image

Kto jeszcze pamięta oraz chce wspólnie powspominać "chabry z poligonu" niechaj zajrzy na tę stronę. Zapowiada się dobre oraz ważne spotkanie.
Pobądźmy raz jeszcze  razem.

Kilka migawek z 7. ŁDD

     Otrzymałem kilkanaście zdjęć obrazujących to, co kiedyś robiliśmy wspólnie na poligonach i placach ćwiczeń.  

     Odszukałem swoją legitymację nadania odznaki 7. Łużyckiej Brygady Obrony Wybrzeża z 26 marca 1991. Otrzymałem odznakę z numerem 334. Wyjąłem więc odpowiedni mundur i oto mogę zaprezentować naszą odznakę oraz dodać zdjęcia, które nadesłał Antoni Palczewski i Wojciech Mazurek. Może koledzy dopomogą i opiszemy osoby na tych zdjęciach?

     Mam nadzieję, że uda mi się "dogrzebać" do pewnych swoich zdjęć sprzed, noo... prawie x lat....

     Przypomniałem sobie również, że w latach siedemdziesiątych nasze jednostki poza wieloma zadaniami społecznymi  fundowały chociażby książeczki mieszkaniowe dzieciom z domów dziecka. Może któraś z tych osób lub jej dzieci o tym pamięta i się do nas odezwie? 

     Jedno z pierwszych moich zadań które otrzymałem jesienią 1965 roku o charakterze gospodarczym polegało na niesieniu pomocy jako dowódca kompanii przez miesiąc w zbieraniu grochu i pszenicy z zalanych polderów gospodarstwu rolnemu w Miłobądzu....  Takich przeróżnych robót często dziwnych, było później  wiele, jak chociażby akcja przeładunek.

     Sądzę, że uda mi się wkrótce dotrzeć do moich zapisków sprzed lat i coś raz jeszcze ocalić od zapomnienia.

Józef Wąsiewski


Data wpisu: 2013-02-22